Zatekanie rovnej strechy

Zatekanie rovnej strechy

Zatekanie rovnej strechy je postrachom pre jej majiteľov, keďže môže napáchať rozsiahle škody nielen na samotnej streche, ale aj na podkroví, murive či dokonca nábytku alebo podlahe (ak voda prenikne až do interiéru). Zatekanie rovnej strechy je komplikované, avšak nie nemožné. Zvyčajne sa prejavuje neestetickými vlhkými fľakmi na strope, ktoré nielenže kazia estetický ráz interiéru, ale zároveň sú vhodným prostredím pre vznik škodlivých plesní. Zatekanie rovnej strechy je nepríjemný problém, ktorého príčiny sú rôzne – vysoký vek strechy, nekvalitné materiály pri realizácii strechy, degradácia strechy v dôsledku tvorby stojatých kaluží vody na streche a pod.

Ani väčšie strechy pre nás nie sú žiadny problém

Ak máte záujem o hydroizoláciu, rekonštrukciu alebo zateplenie strechy väčších rozmerov, neváhajte sa nám ozvať. Radi vám s tým pomôžeme.

Najčastejšie miesta zatekania rovnej strechy

Je mýtom, že na zatekanie sú náchylnejšie ploché strechy. Každá nekvalitne zhotovená strecha – bez ohľadu na to, či je šikmá alebo plochá – začne s veľkou pravdepodobnosťou skôr či neskôr zatekať. Ak tento problém trápi aj vašu strechu, kontaktujte nás. Urobíme všetko pre jej záchranu a navrátime jej funkčnosť. Viete, kde najčastejšie hrozí zatekanie rovnej strechy, resp. aj šikmej strechy? Kritické je okolie hrebeňa, výlezov, komínov, svetlíkov či strešných okien. Aj preto venujeme osobitnú dôslednú pozornosť týmto miestam pri realizácii strechy. Upozorňujeme, že zatekanie rovnej strechy – a vlastne akéhokoľvek typu strechy, môže spôsobiť aj nepriechodný odkvapový systém. Zanedbané žľaby nie sú schopné odvádzať zrážkovú vodu zo strechy, v dôsledku čoho voda ostáva na streche.

Trápi vás zatekanie rovnej strechy? V IZOL-tech, s.r.o. sa oň postaráme.

Poďte si dohodnúť obhliadku zadarmo

Ak zvažujete rekonštrukciu plochej strechy, nechajte si poradiť od profesionálov. Odborne zhodnotíme súčasný stav a navrhneme optimálne a cenovo dostupné riešenie pre Vašu strechu.