Zateplenie plochej strechy

Zateplenie plochej strechy

Zateplením strechy sa výrazne zamedzí vznik tepelných mostov. Použitím kvalitnej tepelnej izolácie PUR sa znížia vykurovacie náklady a naopak v lete ochráni vnútorný priestor proti prehrievaniu. Používaná tepelná izolácia je nehorľavá s veľmi nízkym percentom nasiakavosti vody.

Zateplenie plochej strechy vám pomôže ušetriť

Ako ušetriť na neustále rastúcich cenách za energie? Skúste zateplenie plochej strechy. Prispieva k eliminácii zbytočných únikov tepla, a teda aj k úspore energie za vykurovanie. Aké sú jeho ďalšie výhody? Vedeli ste, že zateplenie plochej strechy je výbornou ochranou proti vlhkosti, ktorá je častou príčinou vzniku nepríjemných škodlivých plesní (nielen pre človeka, ale aj samotné múry, nábytok a ostatné interiérové zariadenie)? Zateplenie plochej strechy sa taktiež podieľa na zamedzovaní zbytočného prehrievania podkrovia, čo obzvlášť oceníte počas letných horúčav. Naším tajomstvom sú kvalitné izolačné materiály, ktoré si uchovávajú svoje úžitkové vlastnosti bez ohľadu na poveternostné podmienky. Teda nedochádza k ich degradácii vplyvom vysokého tepla, či naopak, extrémnych mrazov. Je zaujímavé, že zateplenie plochej strechy vám môže pomôcť zbaviť sa nevítaných zvieracích návštevníkov. Sťažuje im stavanie obydlí v útrobách strechy. Čiže ak vás trápi hmyz či menšie cicavce (kuny a pod.), ktoré strechu môžu nielen znečistiť, ale aj poškodiť – odporúčaným riešením je práve zateplenie plochej strechy. Ak sa rozhodujete pre zateplenie objektu, ďalším benefitom je tlmenie hluku, pomalšie starnutie objektu či zvýšenie celkovej hodnoty objektu.

Návrh aj realizácia zateplenia plochej strechy

Zateplenie plochej strechy je vhodné pre drevené aj kovové konštrukcie. Klientom odporúčame zateplenie plochej strechy doplniť hydroizoláciou brániacou únikom vody z dôvodu dažďa či roztápajúceho sa snehu. Postaráme sa o návrh aj úspešnú realizáciu s dôrazom na dlhoročnú bezproblémovú funkčnosť vašej plochej strechy. Nezabúdajte, že aj opatrenie, akým je zateplenie plochej strechy, výrazne vplýva na komfort bývania, o čom sa presvedčili už mnohí naši klienti naprieč celým Slovenskom.

Zateplenie plochej strechy polystyrénom

Správne a efektívne zateplenie plochej strechy priamo závisí od výšky atiky a navrhovanej hrúbky tepelnej izolácie. Samotná hrúbka tepelnej izolácie však má svoje limity, pretože zvyšuje záťaž na strešnú konštrukciu. Výborným riešením v prípade potreby menšej hrúbky izolantu, vďaka ktorému je možné zachovať rovnakú tepelnú izoláciu strechy, je zateplenie plochej strechy polystyrénom. Zateplenie plochej strechy polystyrénom sa realizuje zhora mechanickým kotvením. Týmto spôsobom zabezpečíme, aby nedochádzalo k posunu jednotlivých platní. Pri zateplení plochej strechy polystyrénom sa môžu aplikovať aj dve vrstvy tak, aby sme eliminovali tepelné mosty, ktoré by mohli vzniknúť v miestach styku polystyrénových platní. Vsaďte na zateplenie plochej strechy polystyrénom, aby vaša plochá strecha výborne izolovala a poskytovala vám komfort pri vašom bývaní. Pre viac informácií o zateplení plochej strechy polystyrénom nás neváhajte kontaktovať.

Poďte si dohodnúť obhliadku zadarmo

Ak zvažujete rekonštrukciu plochej strechy, nechajte si poradiť od profesionálov. Odborne zhodnotíme súčasný stav a navrhneme optimálne a cenovo dostupné riešenie pre Vašu strechu.